Senioři jsou často obětmi podomního prodeje. V tomto článku se tedy dozvíte, na co si dát pozor a jaké jsou nejběžnější triky podomních prodejců. Nejlepší radou je, nikomu, kdo vám chce něco nabídnout, ani neotvírat dveře. Staří lidé se mnohdy nechají zlákat na první pohled lákavou nabídkou a podepíšou na místě smlouvu, ze které se nedá rychle vyvázat.

Podomní prodejci jsou často podvodníci, kteří se snaží jen vydělat peníze na důvěře starých lidí. I v televizi jste mohli slyšet o případech, kdy prodejci přímo okradli seniora tím, že se dostali do jeho domu k jeho penězům. Dejte si na ně tedy dobrý pozor, a pokud víte, že o nic nemáte zájem, ani jim vůbec neotvírejte dveře a ihned je pošlete pryč.

Co to je podomní prodej

podomní prodej

Podomní prodej

Podomní prodej funguje již mnoho let a dříve byl mnohem serióznější než dnes. V současnosti, kdy máte většinu zboží dostupného na internetu a můžete si touto cestou sjednávat i různé služby, podomní prodej spíše upadá.

Lidé, kteří ho dnes provozují, mají často pochybnou morálku a vyplatí se jim zdaleka vyhnout. Některá města dokonce vystavila zákaz podomního prodeje právě kvůli důvěřivým seniorům, kteří si takto něco koupí, nebo sjednají službu, a pak svého rozhodnutí často litují. Toto rozhodnutí již totiž většinou nelze vzít zpět. A pokud ano, není to vůbec jednoduché – často musí celá záležitost třeba i k soudu.

Nejčastější triky při podomním prodeji

Víte, co dělat, abyste se nestali obětí podomního prodeje? Znáte nejčastější triky podomních prodejců? Jedná se o lidi, kteří jsou často velmi příjemní, vlídní a člověk jim snadno uvěří. Jsou také dobře oblečení, což budí dojem, že jsou i seriózní. Taková osoba na vás udělá rychle dobrý dojem, pokud nebudete obezřetní.

Na co si dát pozor

Většinou se pokusí vás zaujmout obyčejným rozhovorem na příjemné téma – to znamená, že hned se vás nebudete vyptávat, zda si chcete dané zboží koupit nebo sjednat službu. Navíc často podomní prodejce čeká, až vyjádříte souhlas. Bude se vás ptát, zda se vám něco líbí apod. To znamená, že na vás nevyrukuje hned s konkrétním dotazem na koupi zboží. Ano, chvíli mu trvá, než vás zpracuje. Pokud ale máte slabou vůli a podomní prodejce je v tom, co dělá, opravdu dobrý, budete i vy sami nakonec překvapeni svou reakcí.

Pozvánka pro vaše blízké

Někdo by se mohl domnívat, že podobní prodejci mají problém s tím, že nemají žádné zákazníky. Opak je ale pravdou. Mohou obcházet od jednoho domu ke druhému, to ale většinou nemá příliš velký efekt. Mnohem lepší je si u spokojeného zákazníka zajistit pozvánku pro své blízké. To znamená, že budou chtít, abyste dali adresu či kontakt na lidi ze svého okolí, kteří by také mohli mít o prodávaný produkt zájem, třeba i pod příslibem malého dárku. I na takovou taktiku se vyplatí dát si dobrý pozor a rozhodně nerozdávat adresy svých známých na potkání.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *